roza's forum
roza's forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
roza's forum

my forum apla!!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

tips omorfias

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1tips omorfias Empty tips omorfias Τετ Αυγ 06, 2014 9:29 am

rozaagapaeialex


Admin

-ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΟ.Πλενω πρωι,βραδυ με κρυο νερο το προσωπο μου και το μεσημερι κανω κατι σαν καθαρισμο.Πρωτα πλενω με κρυο νερο,μετα καθαριζω το προσωπο μου με λιγο γαλακτωμα σε βαμβακι.ξεπλενω και κανω ελαφρυ μασαζ (βρεγμενο προσωπο) για λιγα δευτερολεπτα με το gel καθαρισμου για σπυρακια κτλ. Μετα κανω μασαζ με το scrub που εχω για καθημερινη ομως χρηση,ξεπλενω και βαζω με λιγο βαμβακι παλι την λοσιον προσωπου.+ξεπλενω. (Αν θελετε βαζετε και ενυδατικη στο τελος).Επισης μια φορα το μηνα,πανω απο λιγο νερο που βραζει βαζω το κεφαλι μου,με πετσετα απο πανω ωστε να μην φευγουν οι ατμοι οι οποιοι βοηθουν στο να ανοιξουν οι ποροι και με 2 χαρτομαντηλα αμεσως μετα βγαζω οτι μαυρα στιγματα υπαρχουν.Μετα για ενυδατωση βαζω με βαμβακι γαλα στο προσωπο.Βοηθαει πολυ.

-ΓΙΑ ΔΟΝΤΙΑ.Τα πλενω πρωι-βραδυ (αν δν το ξεχασω και το μεσημερι μετα το φαγητο) τα ξεπλενω και βαζω listerin -μονο πρωι-βραδυ ομως-.Οταν τα βουρτσιζω τα βουρτσιζω με την οδοντοβουρτσα καθετα στα δοντια γιατι ετσι απριζουν πιο πολυ.

-ΓΙΑ ΜΑΛΛΙΑ.Βαζω καθε φορα πριν λουστω λαδι,κανω ελαφρυ μασαζ και τα αφηνω σε μια πετσετα για 10-15 λεπτα.Οταν κανω μπανιο τα ξεπλενω πολυ καλα με χλιαρο νερο,βαζω σαμπουαν,ξεπλενω παλι καλα και στο τελος μασκα σε ολο το μηκος των μαλλιων που δεν χρεαζετε ξεβγαλμα.Οταν τα στεγνωνω με πιστολακι βαζω παντα ενα προιον κατα της θερμοτητας (syoss).

-ΓΙΑ ΤΟ ΣΩΜΑ.Κανω ντους καθε μερα ωστε να ενυδατωνετε καλα και οταν εχω να βγω απλωνω -μετα το ντους παντα- μια κρεμα σωματος που μυριζει τοσο σαν να ειχα βαλει αρωμα.Ποτε δεν βαζω αρωμα οταν βαζω και κρεμα σωματος εκτος και αν εχουν την ιδια μυρωδια.Οταν βαζω αρωμα,το βαζω παντα σε μερη που το σωμα ειναι πιο θερμο ωστε να μυριζω για ολη την μερα (εσωτερικο αγκωνων,πισω απο τα γονατα,πισω απο το λαιμο και με πολυ λιγο νερο πισω απο τα αυτια).

-ΓΙΑ ΧΕΙΛΙΑ/ΜΑΤΙΑ.Δεν το εβαλα στο προσωπο γιατι αυτα που γραφω εκει δεν βοηθουν στους μαυρους κυκλους κτλ. Λοιπον,οταν εχω μαυρους κυκλους βαζω απο μια φετα σε καθε ματι αγγουρι ή πατατα για το πολυ 10 λεπτα.Πραγματικα ελλατωνονται πολυ..Το βραδυ πριν κοιμηθω βαζω λιγο βαζελινι/lip balm στα χειλια μου και το πρωι ειναι παρα πολυ απαλα.

-ΓΙΑ ΝΥΧΙΑ. Αν θελετε νυχια που να μοιαζουν..με εφημεριδα,περναμε 2 στρωσεις ασπρο βερνικι (ειναι καλυτερο αλλα μπορειτε να βαλετε οτι αλλο εκτος απο μαυρο φυσικα θελετε) ,αφηνουμε να στεγνωσει και περνουμε ενα κομματι εφημεριδας ή βιβλιου -με γραμματα μαυρα- το βουταμε σε λιγο ποτο με αλκοολ ή αν δεν εχετε οινοπνευμα και το βαζουμε πανω στο νυχι/το παταμε συγχρονως για περιπου 3 δευτερολεπτα και το βγαζουμε. Αν δεν υπαρχει τιιιποτα απο ολα αυτα και το νερο οκ ειναι.Λιγο διαφορετικο αλλα καλο tutorial ειναι αυτο--> https://www.youtube.com/watch?v=O1ASQkunWSQ .Οταν τα βαφω και δεν μπορω να περιμενω να στεγνωσουν τα βουταω σε ενα ποτηρι με πολυ κρυο νερο για λιγο και στεγνωνουν.Α και αν εχω πετσακια λιγο βαζελινι πριν κοιμηθω και ειναι οκ.

-ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΤΛ. Καταναλωνω καθε μερα 1,1-5 μπουκαλια μεγαλα νερο (απο 1,5 λιτρο το καθε ενα) και ενα το πολυ δυο φρουτα.Γλυκα 3 φορες την εβδομαδα (γερη ποσοτητα εε ) και πολυυ γυμναστικη.Βασικα κανω 2 ωρες πολο 3 φορες την εβδομαδα και τις αλλες μερες προγραμμα γυμναστικης στο σπιτι.Καθε πρωι μολις ξυπνησω ενα ποτηρι με νερο και λιγο στημμενο λεμονι και ενα ποτηρι μονο νερο πριν το μεσημεριανο.

Αυτααααα.

https://rozam.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης